Ssk hizmet dökümü nasıl sorgulanır

Ssk hizmet dökümü nasıl sorgulanır

Her insan için gerekli olan belgelerden biri de SSK hizmet dökümü belgesidir. Önceki zamanları hatırlarsanız bu belgeye ulaşmak için belki de günlerce SSK kurumlarına gidip geliniyordu. Hem sıra kuyruğu, hem istenen evraklar hem de zaman kaybının üzerine eklenmesi işi çığırından çıkartmaya yetiyordu. Ancak günümüzde yerinizden kalkmadan bile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ssk hizmet dökümü nasıl sorgulanır sorusuna gelince de şu basit cevabı vermek gerekiyor. E-devlet sisteminin günümüzde yoğun bir şekilde kullanılmasını siz de değerlendirerek işlemlerinizde daha hızlı sonuçlara ulaşmayı deneyebilirsiniz. Sisteme giriş yaparak ilgili bölüme tıkladığınız zaman gerekli bilgileri girerek kısa bir süre için hizmet dökümünü elde edebilirsiniz.

İşlemlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayan ve zaman kaybı açısından oldukça olumlu sonuçlar sunan edevlet sayesinde zaman kaybı gibi durumlara maruz kalmayacaksınız. Ssk hizmet dökümü nasıl sorgulanır sorusuna yanıtların da yer aldığı sistemi kullanarak kısa sürede hizmet dökümü belgesine ulaşabilirsiniz. Tüm işlemlerinizde kullanabileceğiniz belge ile daha kısa sürede çözümlere kavuşacaksınız.

“Ssk hizmet dökümü nasıl sorgulanır” şuanda internette 2 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri E-Devlet uygulaması, diğeri ise T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranıdır. 2 yöntem ile de ayrı ayrı detaylıca hizmet dökümü sorgulatabilirsiniz.

E-Devlet ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

Her geçen gün neredeyse yeni devlet uygulamalarını halkın hizmetine sunan E-Devlet uygulaması, SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemini de bünyesinde barındırmaktadır. E-Devlet üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için tek gerekli olan şey bir e-devlet şifresine sahip olmanızdır. T.C. kimlik numaranızla kimliğinizi de doğruladıktan sonra ise sorgulatma işlemini başlatabileceksiniz.
Öncelikle e-devletin resmi sitesi olan turkiye.gov.tr adresine girin ve kimliğinizi doğrulama seçeneklerinden birini seçerek sisteme giriş yapın. Ardından SSK Hizmet Dökümü Sorgulama işlemi için turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. Gerekli işlemlerden sonra sonuçlar karşınıza çıkacaktır.

E-SGM ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama için sgk.gov.tr web sitesine giriş yapın. T.C. Kimlik no ve kimliğinizdeki yer alan bilgileri ilgili alana girin ve sorgula butonuna tıklayın. Açılacak alanın sağ bölümünden 4A hizmet dökümü seçeneği ile sorgulamanızı tamamlayabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz