Mahkeme Sorgulama

Mahkeme Sorgulama

Hakkınızda açılmış bir davayı sorgulamak için savcılığa gitme zorunluluğu ya da avukattan bilgi alma derdinize son vermek için geliştirilen e devlet sistemi ile kısa sürede tüm mahkeme dosyalarınızın ne aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Mahkeme sorgulama linkine tıklayarak hakkınızda açılmış tüm dosyaların ne aşamada olduklarını, yapmanız gerekenleriyle birlikte öğrenebilirsiniz. Zaman kaybını önleyen çözümleriyle sunulan e devlet sisteminin hayatımıza girmesi her alanda işlerimizin daha sakin ve daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlamaktadır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz bir internet bağlantılı cihaz ile e devlet sistemine giriş yaparak Mahkeme Sorgulama işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Her zaman işin kolayını tercih edenler için en güzel seçeneklerden biri de budur.

İnsan hayatının kolaylıklarına her gün yenisini ekleyen e devlet sistemlerinde dilediğiniz işlemleri çok kısa bir süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey e devlet şifresine sahip olmak olacaktır. İşlerin daha erken sürede halledilmesini sağlana sistem sayesinde kolaylıkların en büyüğünü yakalayacaksınız. Daha fazla detay ve daha fazla kolaylık için Mahkeme Sorgulama işlemlerini sistemden yapın.

https://www.turkiye.gov.tr/davalarim adresine girdiğinizde karşınıza E devlet Mahkeme dava dosyası sorgulama sayfası gelecektir. Giriş işlemlerinin ardından uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Mahkeme sorgulamak için bir diğer yöntem ise UYAP’ın internette bulunan Vatandaş Portalıdır. Bu portal sayesinde vatandaşlar 4 çeşit yöntemle giriş yaptıktan sonra mahkeme sorgulayabiliyorlar. UYAP Mahkeme sorgulama sayfasına https://vatandas.uyap.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. ALİ DOĞAN diyor ki:

    bu gün aldığım şifre ile devletin haberim olmadan hakkımda vermiş olduğu kararları öğreneceğim..

Yorum Yaz