Mahkeme Sorgulama

mahkeme sorgulama

Devletin hizmet kapsamlarından biri olan e-Devlet yapısı artık geliştirdiği sistem ile TC vatandaşlarına büyük hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetlerden bahsedecek olursak, adli sorgu, ticari, eğitim, nüfus, burs, yurt vb. işlemleri sorunsuz bir şekilde hızlı ve güvenli olarak halledebiliyorsunuz. Son zamanlarda ülke geneli mahkeme ve dava olayları son istatistiklere göre artış göstermiş durumda. Şimdi size konumuz olan mahkeme sorgulama işlemleri hakkında bir takım yararlı bilgileri konumuzda bulabileceksiniz.

 
Durum bundan ibaret olunca da insanlar hakkında açılan davalardan bir haber. İşte bu kısımda işlerin daha kolay ve güvenli olması için geliştirilen e-devlet hizmeti olan UYAP sizlere hizmet vermektedir. UYAP hizmet kapsamında sizlerin adli işleriniz için geliştirilmiş olup bir devlet hizmeti olması yanı sıra sizlere internet kapsamında 7/24 hizmet vermekte olan bir hizmet olarak da tanımlayabiliyoruz. Bu işlem sizlere ücretsiz olarak veriliyor. Sadece ihtiyacınız olan şey bir internet bağlantısına sahip olmaktır. Tabi sadece internet bağlantısına sahip olmak yeterli değil. Hangi siteden işlemleri yapabileceğinizi size anlatacağız. Şimdi ilk olarak mahkeme sorgulama işlemlerinin adliye binalarından da yapılabildiği ve bu hizmetin de ücretsiz olduğunu hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Tabi bu sizlerin vakit kaybına nerdeyse bütün gününüzü kaybetmenize neden olabiliyordu. Ancak internet üzerinden yapılan işlemler ile bu artık kolaylaştı. Şimdi ilk önce e-Devlet hizmet şifreniz yoksa eğer hemen bir PTT kurumuna gidip çok düşük bir meblağ karşılığında bu hizmeti edinebiliyorsunuz. Şifreyi edindikten sonra e-Devlet resmi internet sitesi üzerinden giriş bölümünden TC kimlik numaranızı ve size özel verilen şifreyi ekrana işleyerek giriş yapmış bulunuyorsunuz. Sol tarafta yer alan hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra UYAP adli mahkeme sorgulama hizmetine tıklamanız gerekmektedir. Sistem sizin hakkınızda mahkeme var mı yok mu hemen yansıtacaktır. İnternet üzerinden mahkeme sorgulama işlemlerinde tek yapmanız gereken bunlardır.

E devlet mahkeme sorgulama için TIKLAYINIZ..

“Mahkeme Sorgulama” için 3 yorum

  1. herşey guzel hoşta kahrolası dırek sıteye gırıs neden dusunmedınız onlarca farklı sayfadan gırıs yapmaya calışıyom bıktım yaw

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir