E Tapu Sorgulama

E Tapu Sorgulama

Tapu işlemleri ve sorgulama işlemleri artık tapu müdürlüklerine gitmeden e devlet sistemi üzerinden e devlet girişi yaparak öğrenilebilmektedir. İnternet üzerinden bu işlemleri kolayca halledebilirsiniz. E-Tapu işlemlerini görüntüleyebilmek ve gerekli sorgulama işlemlerini yapabilmek için ilgili internet sitelerine giriş yapabilirsiniz. E-tapu hizmeti sayesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde yapılabilecek her işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemlerden bazıları, arsa, konut alım satımı, devir işlemleri, miras işlemleri ve benzeridir.

E-Tapu sorgulaması ile ayrıca Tapu müdürlüklerinde yapacağınız randevuları da tertip edebilirsiniz. Hem sizin, hem de kurumun uygunluğuna göre randevu alıp beklemeden işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Ancak e-tapu sorgulamasını yaptığını her iddia eden siteye güvenilmemesi gerekmektedir. İnternet üzerinde e-tapu işlemlerini yaptığını iddia eden bir çok site bulunmaktadır. Bunların bir çoğu gerçekten bu işlemi yapmak için yetkilendirilmemiştir ve kullanıcı için tehlike arz etmektedir. İnternet üzerinden yapılabilen e-tapu sorgulaması için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Bazı internet siteleri para karşılığında bu işlemi yaptıklarını dile getirmektedir. Bu bakımdan e-tapu işlemleri yaparken dikkatli olunmalıdır. Ayrıca e-tapu sorgulaması sırasında herhangi bir resmi işlem gerçekleştirilemez. Gerçek imzaların yerini tutacak işlemler yapılmamaktadır.

Aşağıdaki linkimizi tıklayarak edevlet şifresi ile tapu bilgilerinizin sorgulamasını yapabilirsiniz.

E Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama İçin TIKLAYINIZ..

 

Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

  1. Yusuf Ziya BİLDİRİCİ diyor ki:

    Ankara Keçiören Belediyesi Aşağı Ayvalı 2.Cadde’de bulunan evimin tapusunun fotokopisini görmek istiyorum

  2. Yusuf Ziya BİLDİRİCİ diyor ki:

    Ankara Keçiören Belediyesi Aşağı Ayvalı 2.Cadde’de bulunan evimin tapusunun fotokopisini görmek istiyorum. Ne yapabilirim ?

  3. hayri ozen diyor ki:

    cok guzel

Yorum Yaz