E Devlet HGS Bakiye Sorgulama

E Devlet HGS Bakiye Sorgulama

HGS bakiye sorgulama işlemleri iki şekilde yapılmaktadır 1. si edevlet sistemi üzerinden edevlet şifresi ile e devlet giriş yaparak yapılan sorgulamadır. 2.ise PTT şubelerinden veya PTT Atm’lerinden yapılan sorgulamadır.

HGS, yani Hızlı Geçiş Sistemi, otoyollarda ücretli geçiş yapılan turnikelerde bekleme yapmadan para ödeyerek geçiş yapmanızı sağlar. Belirli banka veya PTT şubelerinden temin edilebilen HGS sistemi ile kolayca paralı otoyol ve köprülerden geçiş yapabilirsiniz. HGS’yi aldığınız yerden size verilen etiket benzeri manyetik yapışkanlı kağıdı aracınızın ön camına yapıştırır ve paralı otoyollarda rahatça kullanabilirsiniz. HGS kullanımı için dilediğiniz kadar bakiyeyi, HGS hesabınıza aktarmanız gerekmektedir. Bu işlemi de ilgili banka veya PTT Şube veya PTT Atm’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. HGS bakiye sorgulamasını gerçekleştirebilmek için internete sahip olmanız yeterli. Yine ilgili internet sitelerinden HGS bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

HGS bakiye sorgulama yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle HGS bakiyenizi sorguladığınız internet sitesini doğru seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda lisanslı olmayan internet sitelerinden sorgu yapılamadığı gibi para kaptırma tehlikesiyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için yapmanız gereken, bu lisansa sahip olan internet sitelerini seçmeniz ve doğruluğuna emin olmadan hiçbir şekilde para gönderiminde bulunmamanız gerekir.

E Devlet HGS Bakiye Sorgulama

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz