E Devlet Araç Sorgulama

E Devlet Araç Sorgulama

E Devlet Araç Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Çok değil bundan yaklaşık 10 yıl öncesine kadar vatandaşlar ikinci el araç alırken büyük sıkıntılar yaşıyorlardı. Yaşadıkları bu sıkıntıların en başında ise kazalı araçlarının kazasız denilerek satılması, devlet borcu olan araçların borçsuz olarak satılması gibi durumlar gelmekteydi. Ancak bu alanda yapılan büyük atılımlar ve yatırımlar sayesinde araç sorgulama işlemleri gerçekleşmiş ve insanlar bilgisayar başından bir tıkla ya da cep telefonlarından araç sorgulaması yapabilirler. Eğer hiç sorgulama yapmadıkları takdirde araçla ilgili resmi bir problem olduğu takdirde bu durum noter huzurunda noterin sisteminde ortaya çıkmaktadır. Böylece alıcı tamamen güvenilir bir şekilde aracından emin bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilir.

Bu sistem sayesinde artık ikinci el araç alacaklar asla ve asla akıllarında bir soru işareti kalmadan paralarını satıcıya verebilirler.

Araç Borç Sorgulama işlemlerinizi yapmak için e devlet şifresi ile e devlet giriş yapmanız gerekmektedir. E devlet giriş yaptıktan sonra plaka no girerek araç bor sorgulaması yapabilirsiniz.

E Devlet Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ..

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz