Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama

Hastanelerde vatandaşların çektiği çileleri bizler değil bizden öncekiler daha iyi bilirler. Doktor sırası, ilaç sırası derken vatandaş bütün gününü hastane köşelerinde harcıyordu. Tabii ilaçlar o zaman eczaneden değil direk hastanelere gidip alınıyordu. Gelişen ve hızlı bir artış gösteren nüfusla birlikte bizlerde hastane hizmetlerinden mahrum kalıyorduk. Ancak gelişen teknoloji ve hastane hizmetleri aracılığıyla artık bizlere daha kolay ve hızlıca hizmet verilmektedir. Bunlara örnek verecek olursak artık devlet her sağlık ocağında ki doktorlara sokak sokak bölerek ayrı doktor ataması gerçekleştiriyor. Vatandaş hangi sokakta ise bakıyor ve doktorunu tanıyor. Herhangi bir problem ya da hastalık yaşadığında sağlık ocağında halledebilir bir durum ise eğer gelip doktoruna muayene olarak çok kısa bir süre sıra bekleyerek işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bu uygulama kısa süre önce devlet hizmeti olarak vatandaşlara sunuldu. Ayrıca internet üzerinden e-randevu denilen işlem ile hızlıca önceden tarih alarak bir sonraki doktora sıra beklemeden gidebiliyorsunuz. Bu da ayrı bir hizmet olarak bizlere sunuluyor.

 

MHRS adı altında başlatılan uygulamada önceden istediğiniz doktorun hastanede bulunma durumuna göre randevu alabiliyor zamanında muayene önünde olursanız sıra beklemeden işlemlerinizi hızlıca halledebiliyorsunuz. Tabi bu işlemleri internet üzerinden nasıl yapacaksınız biraz buna değinelim. Aile hekimi sorgulama hizmeti sizlere e-devlet hizmet çatısı altında veriliyor ayrıca internet üzerinden www.mhrs.gov.tr adresine giriş yaparak gitmek istediğiniz hastaneyi seçiyorsunuz buna ek olarak gitmek istediğiniz doktoru da işaretlemeniz gereklidir. Ayrıca telefon aracılığı ile ALO 182 randevu alma hattını kullanarak istediğiniz doktor için randevu talep edebilirsiniz. Artık vatandaşlar bu hizmetleri kullanarak daha hızlı ve bekleme işlemi olmaksızın randevularını alıp doktorlarına muayene olabiliyorlar. Sizde bu hizmetlerden yararlanmak için internet üzerinden verdiğimiz adrese girebilir yada telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Aile hekim bilgisini 2 şekilde sorgulayabilirsiniz 1. edevlet şifresi ile edevlet sistemi üzerinden sorgulama, 2. si ise sağlık bakanlığının resmi sitesinden e devlet şifresiz sorgulamadır. Her iki linkide aşağıda veriyoruz istediğinizden aile hekiminizi öğrenebilirsiniz.

E devlet aile hekimi sorgulama  için TIKLAYINIZ..

Şifresiz aile hekimi sorgulama   için TIKLAYINIZ..

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Hakkı Ayaz diyor ki:

    Aile hekimlerimiz malesef pratisyen hekimler bizler aile hekimlerininde uzman doktor olmalarını ve bize daha iyi hizmet sunmalarını istiyoruz.

Yorum Yaz